Wczytuję dane...
7 powodów, żeby wybrać książeczki sensoryczne od TimoSimo

7 powodów, żeby wybrać książeczki sensoryczne od TimoSimo

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest książeczka sensoryczna i jakie korzyści daje dziecku to zachęcamy Cię lektury tego artykułu:

TOP 5 faktów o książeczkach sensorycznych


Jeśli interesuję Cię rozwój dziecka i wpływ książek sensorycznych na konkretne etapy rozwojowe, przeczytaj koniecznie:

Kompletny przewodnik po zaletach książek sensorycznych


Jeśli masz wciąż wątpliwości, czy to produkt dla Ciebie, polecamy ten artykuł:

Czy książeczka sensoryczna jest dla mnie? (QUIZ)


A jeśli wiesz już, co to jest i jesteś przekonany do zakupu, ale nie wiesz gdzie zakupić idealną książeczkę dla dziecka - to dobrze trafiłeś!

Nie jesteśmy jedynym producentem książeczek sensorycznych w Polsce. Są osoby, które szyją ładne książki, często robiąc to z pasją i zaangażowaniem godnym podziwu.
Nasze zadanie jest proste - przekonać Cię, że to właśnie my zasłużyliśmy na Twoje zaufanie.

książka sensoryczna infografika"Mieliśmy wiele książeczek sensorycznych, ale tylko książeczka od TimoSimo jest idealnie skrojona pod potrzeby mojego dziecka"


NAJWIĘKSZE KSIĄŻKI SENSORYCZNE w POLSCE, bo rozmiar ma znaczenie !

Nasze książeczki to prawdziwe Książki przez duże K. Doceniają to nasi klienci!

xl

W trakcie projektowania pierwszych książeczek sprawdzaliśmy wśród naszych dzieci - Tomka i Szymka (od których wzięła się nazwa TimoSimo) oraz dzieci przyjaciół, jaki rozmiar książeczki jest dla nich najlepszy.

Okazało się, że wcale nie małe rozmiary, jak sądziliśmy na początku, ale duże formaty, na których mieści się więcej ciekawych elementów.
Nie zatem liczba stron, ale ich wielkość okazała się istotniejsza.

Tym tropem poszliśmy i stworzyliśmy książeczkę, która jest prawdziwą KSIĄŻKĄ. Rozmiar naszych książek to 30cm x 30cm ! To daje dużo możliwości rozmieszczenia elementów i kreatywnej zabawy dziecka.

Często możesz znaleźć książeczki o rozmiarach 12x12, 15x15, 22x22. Czasem z większą ilością stron.
Dlatego bądź czujny przed prostym porównaniem ceny do ilości stron! Liczą się m2 (ilość stron pomnożona przez wielkość strony).

Powierzchnia naszej strony to ok. 0,9m2.
⓵ Nasza książeczka dla niemowlaka 0+, dla dziecka 1+ oraz dla dziewczynki 3+ posiadają 4 strony x 0,9m2 = 0,36m2 (do tego okładka)
⓶ Książeczka dla chłopca 3+ oraz dla przedszkolaka 3+ mają 5 stron x 0,9m2 = 0,45m2 (do tego okładka)
⓷ Książeczka dla przedszkolaka 5+ ma 6 stron x 0,9m2 = 0,54m2 (do tego okładka)

Ale to nie wszystko:
➀ Jako jedni z nielicznych mamy prawdziwe książki a nie "segregatory", to znaczy, że nasze materiałowe kartki są zszywane po całej szerokości strony, a nie tylko w środku lub spinane kółkiem jak segregatory co oferują najczęściej rękodzielnicy
➁ Uważaj na "książeczki sensoryczne", które nie są książeczkami sensorycznymi tylko kontrastowymi, są wykonane z poliestru a nie bawełny lub po prostu to zwykłe książeczki papierowe z elementami sensoryki. To zwykłe oszustwo i wprowadzanie klienta w błąd. Tylko książeczki materiałowe to prawdziwe książeczki sensoryczne !SZYBKI HANDMADE, czyli wysyłka w 24h do Twojego domu!

Rękodzieło nie musi być ludowe - może być nowoczesne. Na rękodzieło nowoczesne nie musisz czekać aż zapomnisz, że je zamówiłeś. Realizacja powinna być sprawna na miarę XXI wieku

szybka dostawa

Jako rodzice dwójki energicznych chłopców, mających prace zawodowe i niekończące się obowiązki domowe, wiemy jak trudno jest nad wszystkim zapanować i idealnie zaplanować. Choć staramy się myśleć o zakupach odpowiednio wcześniej, nie raz zdarza nam się podejmować decyzję zakupową głównie pod kątem szybkości dostawy lub w skrajnych przypadkach wsiadamy w samochód i jedziemy zwiedzać sklepy stacjonarne :)

Tak jak przy zakupach produktów łatwo dostępnych i masowo produkowanych nie jest to jeszcze duży problem, tak zakup produktu handmade był zarezerwowany tylko dla najlepiej zorganizowanych klientów na świecie. Dlaczego ? Ponieważ takie produkty są bardzo pracochłonne.

Czas oczekiwania na uszycie książeczki sensorycznej to standardowo 2-3 tyg, a nierzadko nawet 4-5 tyg w okresach świątecznych. Jeśli myślisz o wszystkim na 2-5 tyg do przodu, szczerze Ci gratuluje! Wiemy jednak, że większość z nas chce kupić produkt "na dniach", bo w weekend przecież idziemy do Antka na urodziny...

Dlatego stworzyliśmy koncept "Szybkiego handmade". Jak to robimy ? Szyjemy na bieżącą nasze książeczki i staramy się, żeby zawsze choć 2-3 sztuki czekały na Ciebie, kiedy tego potrzebujesz. Dzięki temu od złożenia zamówienia mijają często 2 dni i książeczka jest w Twoich rękach.BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA - każdą książeczkę sprawdzamy pod kątem bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz spać spokojnie!

Pamiętaj - nie wszystko co ładnie wygląda, jest bezpieczne dla Twojego dziecka !

bezpieczeństwo

Jest wiele pięknych książeczek na rynku. Mają ciekawe elementy i dają dużo możliwości zabawy. Ale czy wybierając produkt przyglądasz się mu pod kątem zagrożeń jakie może stwarzać Twojemu dziecku?

Czy wiesz, że słodko wyglądające guziczki, koraliki, groszki w produktach dla najmłodszych dzieci (do 3 lat) mogą być przez nie połknięte?

My jesteśmy tego świadomi, dlatego w naszych książeczkach dla dzieci w wieku 0-3 lat nie znajdziesz małych elementów, które mogłyby zmieścić się w przełyku.
Z kolei dla starszych dzieci (3+), wszystkie małe elementy są porządnie zszywane, nigdy sklejane bo my nie używamy kleju!

Używamy kilka podstawowych materiałów: filc, bawełna, owata. Wszystkie są bezpieczne dla dzieci. Bawełna oraz owata są antyalergiczne i mają przyznane certyfikaty jakości OEKO-TEX

Dodatkowo nasze książeczki bez obaw możesz prać w pralce w 30st (bez wirowania), żeby utrzymać czystość, bez ryzyka zepsucia produktu.

Należy jednak pamiętać, że jest to zabawka, której główną rolą jest edukacja pod nadzorem opiekuna, dlatego dziecko nie powinno być pozostawione same z książką.ZAUFANIE EKSPERTÓW, czyli słuchaj autorytetów

Książeczki sensoryczne od TimoSimo polecane są przez logopedów, psychologów dziecięcych i fizjoterapeutów do prawidłowego rozwoju zmysłów dziecka, wymowy oraz ćwiczeń ruchowych

expert

Wykorzystywane w integracji sensorycznej, która najintensywniej przebiega w pierwszych 3 latach życia dziecka i trwa do około 7 roku życia. Dzięki integracji sensorycznej dziecko może prawidłowo odbierać oraz interpretować bodźce zmysłowe. W ten sposób wie, jak reagować adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

Okiem FIZJOTERAPEUTKI
Walory książeczek i mat sensorycznych prezentuje nasza ekspertka "fizjoterapeutka z misją", której konto na instagramie obserwuje już prawie 40 tys osób.

Okiem PSYCHOLOG DZIECIĘCEJ
Ewa Sękowska-Molga - ekspert psychologii dziecięcej w programie Rossnę!Junior (Rossmann) oraz programów TV, prezentuje korzyści książeczek dla rozwoju psychicznego dziecka.ZAUFANIE KLIENTÓW, czyli nie kupuj kota w worku

"Ja mogę się mylić, ale tysiąc klientów przede mną już nie"

klienci

Zdobyliśmy duże zaufanie klientów, którzy dzięlą się z nami swoimi opiniami i spostrzeżeniami we wszystkich możliwych kanałach komunikacji.
Zaczynając od wiadomości email, ocen i komentarze w naszym sklepie internetowym, aktywność naszych fanów na facebook i instagram, a także choć rzadkie z uwagi na cyfrowe czasy: rozmowy.

Twarde dowody:

  • W naszym sklepie otrzymaliśmy już kilka tysięcy ocen, średnia ocen dla książeczek i mat to wysoka ocena: 4.9/5.0 ! Ocena prawie idealna, a brakujące 0,1 jeszcze bardziej motywuje nas do wytężonej pracy.
  • Liczne pozytywne komentarze, które możecie spotkać na karcie produktów
  • liczba fanów na FB przekroczyła 3 tys, a instagram już 7 tys !


JAKOŚĆ PRODUKTÓW, coś czego nie widać na zdjęciach, a robi różnice.

Mamy bardzo mało reklamacji a bardzo wielu wymagających klientów

jakość

Na koniec, coś niezauważalnego w sklepie internetowym, ale bardzo ważne dla nas. Od początku naszym nadrzędnym celem było tworzenie produktów jak najwyższej jakości. Zaczynając od wyboru materiału po proces szycia, aż po zapakowanie i obsługę klienta. Wierzymy, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zbudować firmę na solidnych fundamentach.STANDARYZACJA produktu z definicji niestandardowego

Zakup książeczki w naszym sklepie to nie fant na loterii. Nie jesteś częścią eksperymentu. Kupujesz coś co sprawdziło się już setki razy, a wciąż jest rękodziełem (my lubimy słowo handmade)

standaryzacja

Drzemie w nas dusza artysty i staramy się nie uśpić "naszej kreatywnej strony" w gąszczu powtarzalnych firmowych obowiązków, wiemy jednak jak istotne są procedury w trakcie tworzenia produkty.

Dlatego nasze książeczki mimo, że ręcznie robione, są zbliżone do pierwszej idealnej książeczki pod kątem:
- użytych materiałów, ich faktury i kolorystyki (współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami)
- sposobu wykonania (cenimy sobie długie współprace tylko z najlepszymi krawcowymi)
- wymiarów elementów (aspekt bezpieczeństwa)

I tutaj dotykamy tematu personalizacji.

Zdajemy sobie sprawę, że część z naszych klientów chciałaby dodać imię dziecka na okładce, czy dedykację na ostatniej stronie. Nasza odpowiedź brzmi jednakowo na każde Wasze pytanie: nie personalizujemy. Dlaczego ?
Po zebraniu waszych głosów w jednej z ankiet otrzymaliśmy informacje, że ładne zapakowanie książeczki oraz bilecik z ręcznie wypisanym imieniem dziecka jest wystarczające dla większości z Was.

Zdarzają się również zapytania:
"Czy możemy wziąć stronę z książeczki X i włożyć do książeczki Y"
"Czy da się podmienić element X elementem Y między książeczkami"
a nawet są osoby, które chciałyby samemu zaprojektować swoją książeczkę :)

Nasza odpowiedź: Mamy sprawdzone projekty książeczek, które doskonalimy z biegiem czasu i dzięki temu stworzyliśmy książeczki bliskie ideału.
Nie mniej ważne - dzięki temu możemy oferować szybką realizację zamówienia (na ogół w 24h), co nie byłoby możliwe w przypadku modyfikacji na życzenie klienta.

Jest też drugi aspekt oferowania produktu bez personalizacji czy zmian.
Naszą książeczkę możesz bez problemu zwrócić jeśli nie będziesz zadowolona. Kupi ją wtedy inny klient, co nie byłoby możliwe gdyby była stworzona tylko dla małego Sergiusza.
Przekonaliśmy Cię? Jeśli tak, wybierz książeczkę dla siebie! Wszystkie znajdziesz pod tym linkiem: książeczki i maty sensoryczne TimoSimo

Jeśli cały czas brakuje Ci jakiś argumentów, masz pytanie lub szukasz porady? Chętnie pomożemy! Pisz na kontakt@timosimo.pl

P.S. Pamiętaj, że naszą książeczkę możesz oddać bez podania przyczyny w ciągu 14 dni, co nie jest często możliwe w przypadku książeczek szytych "na zamówienie". Dlatego nawet jeśli nie jesteś przekonana, zamów! Nic nie tracisz, a tak wiele możesz zyskać!

P.S. 2 Chcesz poznać naszą historię ? Przed Tobą opowieść bez żadnych tajemnic! Koniecznie przeczytaj: Śmiali się gdy otwieraliśmy TimoSimo, teraz ...

timosimo