Wczytuję dane...
O nas

TimoSimo od kuchni, czyli zobacz czego nie widać...

Był letni dzień, wieczór chwilę po zachodzie słońca. Wcześniej mocno padało i powietrze miało ten cudowny świeży zapach, którego nie chcesz zapomnieć. Siedziałam na tarasie i delektowałam się ciszą - wszyscy pouciekali do domów przed deszczem. Tylko spadające krople deszczu z liści i z dala dobiegający odgłos lecących po niebie kaczek.

Niech ta chwila trwa ... po wyczerpującym dniu, pełnym wrażeń i obowiązków. Dzieci słodko spały, wymęczone długim dniem i wizytą u przyjaciół.

Zapamiętałam ten obraz dość mocno i to wtedy pojawiła mi się pierwsza myśl, żeby stworzyć markę w branży handmade. Od dawna interesowałam się tą tematyką, lubiłam ładne rzeczy z duszą, często wybierałam coś nietypowego ręcznie zrobionego. Nie wiedziałam jeszcze co dokładnie tworzyć. Myślałam o modzie damskiej, ręcznie robionych akcesoriach, z dobrych naturalnych tkanin. Mnóstwo pomysłów i pytań czy idziemy dobrą drogą. Jak się wyróżnię na tak konkurencyjnym rynku ?

Moje myśli ewoluowały i po dłuższej analizie zadecydowaliśmy wspólnie z mężem, że zaoferujemy ręcznie robione rzeczy ale ... dla dzieci. Przecież to one były w moim centrum uwagi przez ostatnie lata! I tak, to moje dzieci zainspirowały mnie do stworzenia autorskiej kolekcji produktów, które niedługo później zaoferowałam przyszłym swoim klientom.

ręcznie zrobione logo TimoSimo


Początki i nasze wartości

Mnóstwo nowych wyzwań i obowiązków: zatrudnienie pierwszej krawcowej, stworzenie pierwszych projektów produktów, realizacja strony internetowej i znalezienie nazwy firmy: TimoSimo od złożenia imion naszych synków: Tomka i Szymka... Byłam bardzo podekscytowana!

Od początku naszym celem było tworzenie ciekawych, unikalnych produktów, których nie ma jeszcze na rynku. Określiliśmy 6 zasad, którymi będziemy się kierować:

wysoka jakość

Zaczynając od wyboru materiału, po proces szycia, aż po zapakowanie i obsługę klienta. Wierzymy, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zbudować firmę na solidnych fundamentach

bezpieczeństwo

Wiemy, że produkty ręcznie robione tak samo jak produkowane masowo, muszą być bezpieczne dla dziecka. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Liczy się nie tylko wygląd i fukcjonalność!

100% ręczne wykonanie

Produkt tworzony jest przez krawcową, jej ręce i ew. maszynę do szycia. Tylko wtedy jest unikalny i ma to "coś"

nasi twórcy to tylko pasjonaci

Kilka razy przekonaliśmy się, że nie wystarczy umieć szyć ale trzeba to kochać. Inaczej widać, że produkt nie jest stworzony z serca

tworzymy w Polsce

W życiu staramy się kierować patriotyzmem. Postanowiliśmy, że w przypadku naszej firmy, kiedy tylko jest taka możliwość, kupujemy polskie materiały i zatrudniamy polskie krawcowe

szybka realizacja zamówienia

Wiedzieliśmy, że handmade jest pracochłonny i na ogół trzeba kilka tygodni na swój wymarzony produkt. My chcieliśmy, żeby nasz klient otrzymał produkt od ręki. Wprowadzliśmy koncept: "szybki handmade"


Zaczęliśmy od akcesoriów handmade, wyposażenia pokoiku i przytulanek. Liczba produktów w naszym portfolio na start sięgnęła 87 produktów, a każdy produkt dostępny był w ilości kilku sztuk. Zdumiewająca liczba jak na początki działalności, ale do odważnych świat należy :)

Wspólnymi siłami (moimi i męża) rozpoczęliśmy marketing i sprzedaż. Pierwsze posty na facebook, pierwsze zamówienie internetowe od znajomych, pierwszy odebrany telefon od nieznajomego klienta, pierwsze targi handmade ... i sypialnia w mieszkaniu, która zamieniła się w tymczasowy magazyn .. Ahh, co za wspomnienia :)

Początki nie były łatwe. Zbudowanie pierwszej małej społeczności i zaufania klientów trwało kilka miesięcy. Dopiero wtedy wyniki finansowe zaczęły przypominać coś poważnego a nie tylko "zabawę w firmę".

Niejedna nietrafiona decyzja, zmęczenie, czasem chwile zwątpienia czy to wszystko ma sens, ale ... zawsze pojawiała się jakaś sytuacja, która w trudnych chwilach dodawała nam skrzydeł. Przesłane zdjęcie z uśmiechniętym dzieckiem mocno ściskającym naszą przytulankę, miłe słowa klientki usłyszane na stoisku wystawowym, kolejna ale w końcu udana kampania reklamowa.

statek TimoSimo


Od zera do bohatera

W pierwszych miesiącach zmienialiśmy nasze portfolio produktowe, weszliśmy na portale handmadowe, rozpoczęliśmy współprace ze stacjonarnymi miejscami przeznaczonymi dla dzieci. Pojawiło się wiele zamówień hurtowych, w tym także zagraniczne współprace. Poszerzyliśmy znacząco nasz zespół o nowe krawcowe.

Po około roku działalności i uważnym słuchaniu potrzeb naszych klientów, wprowadziliśmy pierwsze książeczki sensoryczne, które okazały się "strzałem w dziesiątkę". Pojawiało się coraz więcej zamówień zadowolonych klientów, stąd postanowiliśmy skupić się przede wszystkim na rozwijaniu i udoskonaleniu naszej głównej kategorii: książek i mat sensorycznych.

Mija właśnie trzeci rok naszego trzeciego dziecka: TimoSimo. Nie zrezygnowaliśmy z większości kategorii produktowych, choć znacznie je uszczupliliśmy do tych, które szczególnie podobają się naszym klientom. Natomiast jeszcze bardziej koncentrujemy się na szyciu książek sensorycznych:

  • wprowadzamy nowe modele
  • współpracujemy w zakresie projektu i promocji ze specjalistami dzięcięcymi: fizjoterapeutami, logopedami, pedagogami, psychologiem dziecięcym
  • co raz więcej zamówień trafia za granicę

Aktualnie, śmiało możemy nazwać siebie liderem książek sensorycznych w Polsce z dodatkową ofertą akcesoriów i przytulanek dla dzieci.

favicon TimoSimo


  • Wszystkim, którzy myślą o założeniu własnej firmy, dodajemy otuchy i odwagi!
  • Naszym obecnym i byłym twórcom-krawcowym dziękujemy za perfekcyjne wykonanie
  • Partnerom biznesowym - za owocne współprace!
  • Naszym klientom - za zaufanie, którym nas obdarzyliście ! Chcemy być dla Was jeszcze lepsi!

Trzymajcie się ciepło,
podpisy

Małgosia i Mateusz - TimoSimo

Małgosia i Mateusz - TimoSimo

P.S. A na deser kilka zdjęć z naszej "produkcji" :)

warsztat TimoSimo